Fashisti Vuçiq, po i kërcënohet Kosovës!

Opinione

Fashisti Vuçiq, po i kërcënohet Kosovës!

Nga: Sherif Ramabaja Më: 15 maj 2022 Në ora: 11:18
Sherif Ramabaja

Serbia do të luftoi. Prishtina e shkeli marrëveshjen e Uashingtonit. Unë e kam thirrur Këshillin e Sigurisë Kombëtare, u kërcënua Vuçiq.

 Fashistët serb u tërbuan me aplikimin e Kosovës në Këshillin e Evropës. Shtrohet pyetja, a do të çmenden e tërbohen krejtësisht këta fashistë kur, Kosova të aplikoi për anëtarësim në NATO, apo EU.

Putini e festoi me 09.05.22 fitoren mbi fashizmin, kurse vetë po dëshmon se është fashisti më i madh në botë pas Hitlerit.

 Po mini Putini i Ballkanit dhe fashisti Vuçiq, kërkon që ta luftoi Kosovën për arsye se ajo s´po pranon të kthehet ashtu si ishte dikur, koloni e Serbisë, apo pse nuk po pranon që t´ia dorëzoi të gjitha territoret të cilat ajo i kërkon.

Evropa është në hall me Putinin i cili me fashizmin e tij do ia kaloi edhe Hitlerit e Musolinit, kurse po ashtu Ballkani është në hall nga këlyshi i Putinit, fashisti i Ballkanit Vuçiq, i cili dëshiron të shkoi hapave të tyre.

Nasa këto ditë bëri zbulim sensacional, duke e filmuar me teleskopët e saj Vrimën e Zezë në Rrugën e Qumështit. Kjo vrimë aq sa është një fenomen natyror, po ashtu është një rrezik sepse, pas vetes përpinë gjithçka.

Shkencëtarët janë duke punuar që Vrimës së Zezë t´ia akordojnë koordinatat që në një të ardhme, t´i përpijë të gjithë fashistët e kësaj bote, që as varr të mos kenë në tokë.

Shpresohet se listën do ta kryesonin Putin, Vuçiq, Dodik, Vulin, Daçiq, etj. por edhe Ramën e disa të tjerë me kënaqësi ua kishim dhënë me veti.

Serbia është demokratike dhe liberale, tha fashisti Vuçiq. Këtë e thotë edhe Putini për Rusinë, duke e fajësuar perëndimin dhe NATON që e “detyruan” ta sulmonte Ukrainën “naziste“.

Kështu deklaron edhe fashisti Vuçiq duke i akuzuar shqiptarët se po i terrorizojnë serbët e Kosovës, prandaj ai detyrohet që t´i mbroj ata, me arsenalin luftarak, ushtrinë dhe aeroplanët në kufi me Kosovën.

Nuk ka dyshim që më së mirë fashistin Vuçiq e njohin shqiptarët edhe boshnjakët, kroatët dhe malazezët, po e njeh edhe EU e tërë Evropa.

Jemi të bindur se ky fashist po të kishte mundësi t´i fillonte sulmet kundër ndonjë shteti ballkanik, sidomos ndaj Kosovës dhe Bosnjës, do ta zgjidhte edhe logon e tij propaganduese, sikurse Rusia sot shkronjën “ Z “ që krahasuar, është e njëjtë me kryqin nazist.

Kjo shkronjë Rusisë do t´i kthehet bumerang, sepse ka menduar se me te do t´i festonte fitoret pushtuese, por si duket me këtë “ Z “do ta përjetoi fundin e saj.

Një fund të tillë pritet që ta përjetoi edhe Serbia edhe pse do të mundohet që t´i ndërroi anët, duke u shtirur se ishte krah EU dhe kundër Rusisë.

Sikurse Rusia që po paraqitet me fashizmin e saj për denazifikimin e shteteve për rreth saj, ashtu edhe Serbia po me të njëjtën ideologji fashiste, do t´i arsyetonte sulmet e veta ndaj shteteve të Ballkanit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat