“Znaçka” e Kadri Veselit, i cili përfitoi materialisht në kurriz të luftës dhe të paqes

Opinione

“Znaçka” e Kadri Veselit, i cili përfitoi materialisht në kurriz të luftës dhe të paqes

Nga: Agim Vuniqi Më: 4 korrik 2022 Në ora: 18:00
Autori Agim Vuniqi

Gazetari dhe ish deputeti Milaim Zeka, i njohur me llagapin “Znaçka” nga drejtori i SHIK-ut të UÇK-së, Kadri Veseli, që për mediat “sarih” t’u Kosov’s shpesh është edhe burim informacioni (sa serioze që janë), është gjithologu medial, din kush ka me shku në Hagë, përflet emra vend e pavend, tash se fundit është bë yll i mediave të Tiranës, si “analist” pro-putinist i “Ballkanit të hapur”, i cili në një kohë njihej si çuni enverist.

Ai ofendon, shanë mediat e Kosovës, intelektualet, liderët, dhe të gjithë qeshen me të, edhepse ndikimi i tij nuk duhet nënvlerësuar.

Kush është ky “gazetarë” që ka udhëhequr emisionin për bashkatdhetarë para luftës në Radio Stokholm, i cili pas luftës përfitoi materialisht në kurriz të luftës dhe të paqes…?

Milaim Zeka har sin bostad på Mellanbergsvägen 107 B lgh 1001 som ligger i postorten Hägersten som tillhör Stockholms kommun. Han bor i ett område som tillhör Hägerstens församling. Det finns 7 personer folkbokförda på denna adress, Milaim Zeka (59 år), Predrag Petrovic (45 år) och Edlira Qefalija (43 år) samt 4 personer till.

Përkthimi: Milaim Zeka e ka shtëpinë e tij në Mellanbergsvägen 107 B lgh 1001, e cila ndodhet në qytetin postar Hägersten që i përket komunës së Stokholmit. Ai jeton në një zonë që i përket famullisë Hägerstens. Në këtë adresë janë të regjistruar 7 persona, Milaim Zeka (59 vjeç), Predrag Petroviç (45 vjeç) dhe Edlira Qefalija (43 vjeç) dhe 4 persona të tjerë.

Pra, në adresën e tij ku ka jetuar në Stokholm ka qenë i regjistruar edhe një serb (Predrag Petroviç)!!!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat