"Zajednica" mund ishte "obligim tyxharësh" në Bruksel, por jo obligim ndërkombëtar...!!!

Opinione

"Zajednica" mund ishte "obligim tyxharësh" në Bruksel, por jo obligim ndërkombëtar...!!!

Nga: Nijazi Muhamedi Më: 5 gusht 2022 Në ora: 18:44
Autori Nijazi Muhamedi

"Zajednica" mund të ketë qenë "obligim tyxharësh" në Bruksel, por nuk është obligim ndërkombëtar...!!!

Themelimi i saj (i Zajednicës) me " marrëveshje në Bruksel) do ishte jo legal dhe me këtë edhe jolegjitim, do ishte, pra, shkelje drastike e Kushtetutës së Kosovës, e cila ka statusin e mbrojtur në të drejtën ndërkombëtare si “kushtetutë paskonflikti”...

Gjykata Kushtetuese e Kosovës, e cila marrëveshjen (nga mosnjohja apo nga ndonjë “dreq” ndikimi politik) e pat rrëzuar “pjesërisht”, duhet t'i kthehet ta rrëzojë tërësisht se kjo Kushtetutë ende është në mbrojtje ndërkombëtare..!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat