Sindikata e Arsimit të Kosovës krah për krah me brigadën serbe të Vuçiqit

Opinione

Sindikata e Arsimit të Kosovës krah për krah me brigadën serbe të Vuçiqit

Nga: Halil Geci Më: 18 gusht 2022 Në ora: 19:04
Autori Halil Geci

Vuçiqi sot është vënë në siklet, si duket i ka ardhur fundi i rrenave të tij të ndyra!

Historikisht dihet se kombet pesimiste argumentin e vetëm e kanë kërcënimin me luftë, Vuçiqit i ka hasur rrena në gozhdën e Albinit.

Vuçiqi në Beograd ka mbijetuar fal Kosovës, ashtu siç kanë mbijetuar në pushtet në Kosovë Hashim polari dhe rrethi i disa të ashtuquajtur çlirimtarëve, që së bashku edhe me dy Grenellin e zhveshën Kosovën nga shtetësia dhe e lanë një krahinë të shkarravitur e të copëtuar pa identitet.

Sot kur Vuçiqit i mbaruan rrenat, ai nga Brukseli merr rrugën për tu takuar me brigadën e tij, i cili vetë e ka formuar dhe shpresa e vetme i ka mbetur lufta me brigadat e tij.

Vuçiqit dhe brigadës së tij sot ju bashkëngjiten Sindikata e Arsimit të Kosovës të shtyrë nga opozitarët dhe kujdestarët e Serbisë, kur Kosova është ngushtë dalin mbështetësit e Serbisë dhe tentojnë t’i dobësojnë proceset, mos mbet Zoti pa u marruar.

Sindikata e Arsimit të Kosovës sot doli krah për krah me brigadën e Vuçiqit, e luja sindikatë luja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat