Kryeministër Haradinaj, pse hjeke dorë nga Raporti Bulliqi të jetë pjesë e Projektligjit ?!!! - Bota Sot
Kryeministër Haradinaj, pse hjeke dorë nga Raporti Bulliqi të jetë pjesë e Projektligjit ?!!!

Opinione

Kryeministër Haradinaj, pse hjeke dorë nga Raporti Bulliqi të jetë pjesë e Projektligjit ?!!!

Nga: Sylë Arifi, Avokat Më: 24 shkurt 2018 Në ora: 18:50
Sylë Arifi

Pse, Kryeminister e bane këte sallto politike, qfar ndodhi me juve, mbrenda 24 orve të hjekesh dorë nga qendrimi i juaj i ngut i prezentuar dit më parë në seancë parlamentare. Deklarauat, se as ni pik apo presë nuk do të ndryshon projekt ligji i juaj për kufirin me Malin e Zi.

-        Tani, ju themi se ju keni borgjë të gjith atyre që e kan kundershtuar demokracjoni-Raportin Meha, dhe nikosisht se bashku me juve i kan dhan mbeshtetje Raportit Bulliqi.

-        Qka do të ju thoni atyre që e nenshkruan peticjonin mbi 200.000 qytetar?!

-        Qka do të ju thoni familjarve tuaj dhe antarve të AAK-es, si dhe qysh mund ta arsyetoni para ish opozitës se bashkua që gati për tri vite ta dhan mbeshtetjen për ta kundershtuar Demokracjonin-Meha.

-        Qka do të bani me ate hartën e coptuar dhe ate fyrjën që ja keni ba ish kryetarit të Komisjonit Shtetror Meha ?!!!

-        Spjegona se ku po mbesin ato 8.200 hekat që ju kishe dhan besen jo vetem atyre qytetarve te Rugovës dhe të gjith qytetarve se nuk do ti humbim apo Kryeminister?!!!

-        Tregoni, puplikisht se qfar presioni kisht qe hjeket dorë nga ni pjesë e teritorit Shtetror, dhe sigurisht se kemi patur Shqiptar qe kan tregtuar teritore Shqiptare rasti i Esat Pashajt apo Kryeministër?!!!

-        Gjithashtu, jam shum i zhgenyar me lojen taktizuse te Fatmir Limes, dhe i rikujtoi ati ish bashkpartijakut tim se vite me par i kishte than ni shprehjen  „Skuth“ njerit nga lideret partijak, por une i them limajt se ndaj Kryeministrit keto dit, juve taman e bant detyren e skuthit dhe harrove partnerin e kualicjonit disi e le si te vetmuar.

-        Megjithate, une besoi se delegatët e Parlamentit te Kosovës do të jan sovran në votën e tyre!!! Sepse ata do ta kan pergjegjesin historike jo vetem morale, politike por Shtetrore dhe nacionale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test