Iku edhe mohanikani i fundit nga VV Shpend Ahmeti - Bota Sot
Iku edhe mohanikani i fundit nga VV Shpend Ahmeti

Opinione

Iku edhe mohanikani i fundit nga VV Shpend Ahmeti

Prof.Dr Binak Maxharraj Nga Prof.Dr Binak Maxharraj Më 7 mars 2018 Në ora: 23:28
Shpend Ahmeti

Po ky është ai njeriu i FER-it që nuk mujti me e ba as një autobus anetar,bash si Rexhep Qosja ne kohen e vetë,.U pshtoll e u shptoll dhe shkoi e ju rras ner
sjetull Albin Kurtit.Albin Kurti si zëmër gjerë qe është i erdh gjynah dhe e mori ne Partin e tij.E lemoi,e ledhatoi si femiun,bile edhe i ka dhanë me hanger më shumë së të tjerëve,e per kete arsyet Ahmetit veq i trashej qafa,bile edhe ne demostrata Albini nuk e lejke policin me ja shkelë qafën,e pastaj policia e rrexonte Albinin e ja vende çizmen në qafë.Ne saje te Albin Kurtit Shpen Ahmeti u ba dikushi si kërkushi,u ba bile njefare Kryetari i Prishtines me ndihmen e shumë dredhive te partive tjera.Por edhe Prishtinën Shpend Ahmeti e ka marrë ne shpinë te Albin Kurtit.

Shpend Ahmeti ështe ai njeriu, siç thuhet ne popull i cili e:

"GJUAN GURIN DHE E MSHEFË DORËN"

Shend Ahmeti është ideatori i të gjitha atyre së çka ka ndodhë kohet ne fundit ne LVV,është një lebil,është një tinzak sepse ky dhe vetem ky e bani tollovinë ne LVV, e jo Dardan Mulliqaj. Dardani veç e ka kry punën e Shpendit. Folën,u orkestruan ne menyre përfide për te dalë nga LVV. Dhe dolën nje nga nje sipas orarit qe ua kishte ba Shpend Ahmeti, ne ate stillin shkoni ju,dilni,jepni doreheqje, se une po rri edhe pak ne LVV e une dalë i mbrami,pra per kogja do kohe ai e mshefi dorën u terhoq i fundit.Nuk jane dalë shumë,nuk janë rebelu shumë. Ani ska dert te rebeluarit gjithemonë janë te humbur,sepse ata paskan pas mendu me nejt ne LVV pa Albinn Kurtin,por kur e kuptuan se Albin Kuri është shtylla e LVV te ciln mund ta luhasin por kurr nuk mund ta rrexojnë.

Dhe keshtu Mohanikani i fundit, Shpend Ahmeti u largue me turp,me faqe te zez nga LVV.Bashk me te rebeluarit e tjere tani për tani kanë mbetë rrugeve, skutave,pa fytyrë pa turp. Ndoshta mendojnë se do te bahen te medhenjë,pasiqe nuk mund te beheshin ne LVV.Ndoshta do tu rrasen ne b..Klanit Pronto,sepse kanë nevoj sepse partia PRONTO e ka nisë me u rrokullis teposhtëzës së bashku me Kadri Veselin.Apo,ndoshta do ta formojn ndonje FER tjeter i cili do ta kete fatin e Partve tjera te vogëla qe po sa u formuan i mori fluska e Edita Tahirit, Gjergj Dedaj, Nexhat Dacit, Bujar Bukoshit, Rexhep Qosjes te cilët me partit e tyre i përfshiu ferfllanza e kohës, apo

NDOSHTA PERSERI DO TA FORMOJNË NJE PARTI TE RE TË QUAJTUR FER I 2,QE NGA ATY ME NJË SHPEJTËSI MARAMENDESI DO TE PËRFUNDOJNË NE FERR, BILE NE RRETHIN E NENTË TE DANTËS.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test