Pse flet me kaq siguri Shesheli.... - Bota Sot
Pse flet me kaq siguri Shesheli....

Opinione

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Pse flet me kaq siguri Shesheli....

Adriatik Riza Dosti Nga Adriatik Riza Dosti Më 20 gusht 2018 Në ora: 23:48
Vojsllav Sheshel

...Po presim sa te largohet Nato e Kfori prej andej e me pas me lehtesi e ushtarakisht Serbia jo vetem qe do e marre Kosoven serisht ..por do shkoje edhe me tej..duke marre edhje nje pjese te Shqiperise e do dalim deri ne Durres..

...Kjo ka qene deklarata sa luftenxitese po aq edhe e neveriteshme e kreut te Parttise Ultranacionaliste serbe kriminelit e vrasesit Vojsllav Sheshel ...te cilin ''per shkaqe te renda shendetesore'' Tribunali i Hages e liroi nga burgu gati dy vjet me pare..

...Asnje koment e asnje reagim zyrtar nga Tirana e po ashtu edhe nga Prishtina..Turp e Tradheti bashke..

Nejse pune e njohur tradhetaresh, burracakesh e bythacesh me kollare te cilet duke dashur me shume Partite e karriget e tyre doemos nuk kane se si te duan as Komb e Atdhe e as shqiptari e Flamur....

Po si ka mundesi qe flet kaq lirshem e me kaq siguri monstra bastarde Sheshel e askush nuk i thote plac?

....Sepse eshte i sigurte ne biografine me klecka te Supertradhetarit te Kosoves ..,Hashim Thaci i cili dikur ka gelltitur jo nje por disa luge corbe te helmuara e tash nuk ka rruge tjeter vetem se te vazhdoje te vjelle pa pushim....derisa te shkoje ne te semes ...

Sepse eshte po kaq i qete qe ''trimi'' Ramush i ka zhytur duart ne Mut kunder vendit e popullit te tij e sado qe te parfumoset me me te shternjtit parfume te Parisit a Brukselit..nuk i iken qe nuk i iken dot era e mutit serb te Beogradit...

Sepse ndihet mire qe ne maje te qeverise shqiptare atje ne Tirane ka nje spiun te regjur e me goxha pervoje ne kesi punesh sic eshte keshilltari personal per politike te jashtme i Kryeministrit shqiptar Edi Rama.. serbo-kosovari Baton Haxhiu qe nuk po resht se theni publikisht se Kosova duhet t'ja jape veriun e saj Serbise se Sheshelit...

Sepse e di fort mire se cfare eshte biseduar koke me koke mes Vucicit- Rames e Thacit per autostraden Nish- Prishtine -Durres ..e qe i siguron dhe i realizon pas me shume se nje shekulli enderren e saj te cmendur per dalje ne Adriatik...Serbise ...

Sepse e di fort mire se sa duhen mes njeri-tjetrit politikanet e sotem kosovare [gjysma ish agjente te UDB] ... dhe politikanet shqiptare [ gjysma spiune te KGB ] kur per para e poste, per karrige e ofiqe jane te gatshem te shesin Nene e Babe e jo me Shqiperi..toka , Dete e Territore te saj..

Sepse Shesheli e di po kaq mire se Sulltani e Diktatori turk Erdogani miku per koke i Thacit e i Rames para se te jete mik me ta eshte me shume se sa Brate [vella ] me Vucicin e Dacicin e mbi te gjitha Kryevella me Babane shpirteror te tyre Putinin ...i cili qendron syhapur e Non Stop 24 ore ne 24 ore duke vezhguar me kujdes te vecante gjithcka ndodh sa ne Beograd po aq edhe ne Prishtine, Tirane apo qofte edhe ne Brukselin e Mogherinit a Berlinin e Merkelit..

Sepse Shesheli e dii fort mire se sa me shume te vonohet formimi i Uhstrise kombetare te Kosoves dhe perfshirja e Kosoves ne NATO...aq me te lehte e ka Serbia te realizoje enderren e cmenmdur serbe per te cilen flet me sy hapur ai...

Sepse Shesheli e di fort mire qe Shqiperia edhe pse eshte anetare e Nato-s ...dhe eshte e mbushur me resorte e vila luksoze te politikaneve te saj qe jetojne si Sheiket e Arabise Saudite...deri me sot ...20 Gusht 2018...nuk ka asnje Aeroplan te sajin luftarak [nga 175 qe kishte ] nuk ka asnje Tank [nga reth 2400 qe kishte] ..nuk ka asnje Anije luftarake te te gjitha llojeve e tipeve .. nendetese fregata, gjujtes, silirues, etj etj [ nga mbi 45 te tilla qe kishte] ...nuk ka me asnje lloj sistemi mbrojtes kunderajror ...nga njerin prej me te mireve qe kishte ne Rajon ... etj etj ... thjesht eshte pa ushtri e pa armatim ..dhe duket si ai... ''Miku..ne Dasem''

Pra Shqiperia qe e ka fjetur mendjen se eshte e sigurte ne mbrojtjen e saj nen ombrellen e Natos...eshte vendi me i pa armatosur e me i pa mbrojtur nder te gjitha vendet anetare te Aleances....ndaj thenia e djeshme e Milloshevicit se po te dua ate vend e pushtoj edhe me nje skuader Gjuetaresh ...fattkeqesisht duket se eshte mese e vertete,,,ndaj dhe ka te drejte Shesheli qe flet me kete lloj sigurie e si Gjeli ne pleh sot...

Ndaj shqiptare te Shqiperise e shqiptare te Kosoves.. por edhe ju te Malit te Zi e te Maqedonise ... dhe te gjithe llojet e shqiptareve kudo qe jetojne ne cdo cep te Globit..ZGJOHUNI...se Komnbi si kurre me pare eshte ne rrezik ...

Dhe me se shumti keto Re te Zeza qe rrezikojne qenien e egzistencen e tij jane mbledhur e grumbulluar mbi Qiellin shqiptar prej vete shqiptareve ...prej naivitetit e injorances se tyre...prej Partive e Lidereve te tyre Tradhetare , pa bese, pa fe e pa Atdhe ..qe shqiiptaret i votojne e i duan ku e ku me fort se kombi i tyre e madje edhe me fort se vetja e tyre ...

Kosova e Shqiperia ....kujtojne se me kallashnikovet e pistoletat qe mbajne ne krah e ne brez qytetaret e tyre duke vrare me se shumti njeri tjetrin.. do te mund te mbrohen nga nje agresion i mundshem serbo-malezes apo edhe greko-maqedon..se kur vjen puna kunder nesh fqinjet tane agresore kurdohere jane bere bashke.. ..apo edhe do te munden ''tu tregojne vendin agresoreve'' se luftojne per nje ceshtje te drejte e per vendin e tyre...etj etj dokrra te llojit te djeshem qe na peshperiste cdo nate plot eufori Diktatori...

Mjere ju per mendjen qe keni ... e mjere Kosove e Shqiperi ne duar te kujt jane.... e mjere ti popull kujt vazhdon ti besosh ende...

Ndaj perpara se Shesheli tu vije ...komshi ne Durres [se te jeni te sigurte Edi, Gramozi, Meta etj etj do ja mbathin vrapit nje dite me pare se krimineli tu vije aty per Serbian - Vacations ] e perpara se ..Shesheli e Vucici ..te ftojne per ahengun e radhes se Ceces e Lepa Brenes ,,ne Pristina ...Babane e tyre shpirteror, ekonomik e ushtrak ...Carin rus Putin.....Ngrihuni e mbroni Kombin tuaj nga tradhetaret tuaj me pare ...e nga serbet me pas...mbroni familjet e femijet tuaj..mbroni ate Vatan qe te paret tane e lane me gjak..e kurre nuk ja dorezuan e as ja shiten as serbit e grekut e as malazezit e maqedonit e aq me shume as pranuan ta turqezojne sic po kerkon ta beje si-vellau i Rames e Thacit ..antishqiptari i terbuar e miku per koke i serbo -ruseve ..Sulttani anadollak Erdogan..

Ndaj Kosove e Shqiperi ..shembni se pari te keqen e madhe brenda vedit...shembni Kufij, dogana e barriera fallse qe ju ndajne te njejtin gjak me dysh.... jepjuni qe sot tradhetareve plumbin ballit se neser do ta merrni kete lloj plumbi pas shpines suaj prej tyre ...

Bashkohuni per nje Komb e nje Flamur e mos prisni t'ju bashkoje ''kur ti teket'' Europa a BE sepse jane pikerisht ato qe ju ndane e ju percane dhe as dje , as sot e as neser mos ju genjeje kurre mendja se duan t'ju shohin te forte e te bashkuar ...
Ata qe heshtin e mbyllin syte e veshet kur fqinjet tane ulerasin se e duan shqiptarin me te mire te vdekur...mos prisni kurre t'ju shpetojne nga vdekja sepse jane pikerisht ata te paret qe ja u kane bere gati gropen per te cilen flasin kaq te qete e me kaq siguri Sheshelet , Vucicet, Dacicet..Kamenosit e Ivanovet, me shoke.. ..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test