500 mijë qytetarë e përkrahin krimin! - Bota Sot
500 mijë qytetarë e përkrahin krimin!

Opinione

E hënë, 12 nëntor 2018

500 mijë qytetarë e përkrahin krimin!

Nga: Nehat Shaqiri Më: 21 gusht 2018 Në ora: 00:32
Nehat Shaqiri

Zingjiri i krimit ne Kosove eshte shume i gjate. Kete e kane instalu PDK-ja me Thacin, pastaj Veseli vec i nderroi disa figura duke e rritur zingjirin me disa media qe ju dha mijera euro. Pas kesaj vazhdoi Ramushi me hallken e tij pertej Bllace, i ndihmuan disa kriminela tjere, e qe do jane edhe ne opozite.

Krimin e rriten me rritjen e pagave, edhe prokuroret e gjykatesit jane ne vije me krimin presidencial, qeveri dhe dikastere ministrore. Keta vazhduan me i fut ne krim edhe qytetaret, duke i be veteran, ne kete menyre 19 mije veteranet, kur shumezon me nga pese anetare te familjes mesatarisht, dalin 100 mihe qytetare qe e perkrahin krimin.

Ketu shto edhe 100 mije tjere te atyre qe i kane punesuar ne institucione shteterore, shkolla, spitale, RTK dhe do media private, si dhe shume kriminele tjere qe per baze kane SHIK-un dhe komandantet e rrejshem te UCK-se.

Pastaj disa kompani te medha qe kane financuar te lartepermendurit, na dalin 500 mije qytetare qe nuk duan ndryshime ne pushtet dhe perkrahin direkt apo indirekt krimin ekonomik, politik, krimin e organizuar e deri tek vrasjet qe kane ndodhur ne Kosove qe sot jane ende te pazbuluar.

Andaj, si te rrezohet kjo qeveri korruptive me gjithe kete perkrahje qe e ka?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test