Hashim Thaçi i “lexueshëm” - Bota Sot
Hashim Thaçi i “lexueshëm”

Opinione

Hashim Thaçi i “lexueshëm”

Nga: Prof. Dr. Binak Maxharraj Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 21:54
Hashim Thaçi

Veq kush ja ka inat, kush e xhelozon se njeri më të "lexueshëm" nuk ka. Lexon edhe kur ec, edhe kur ulet ne vetur, edhe kur han darka e dreka me shok ne kurriz te shtetit. Nuk e len pa lexue edhe kur hyp ne aeroplan per Dubaj, sepse atje ishte me ba duva me i ndihmu shokut te vet Daqiq qe Kosovba mos te pranohet ne Interpol.

Eshte pa mase i pasionuar per lexim. Lexon literatur te ndryshme zhandresh te ndryshme, literatur qe tregojn avantura te ndryshme, Shoku i tij i shkolles se Rognerit Xhavit Haliti nje dite tha se i ka kry tri fakultete pa kane asnje dite ne shkolle. Po ku me dijte se sa Fakukltete i ka te kryeme Hashim Thaqi i cili bile po lexon diqka ne krahasim me Xhavit Halitin qe s'lexon asgje.

Por leximin e harron kur shkon ne Bruksel me u taku me kolegun e vet Aleksander Vuqiq. Atje ky shkon me duar n'xhepa, bile as laps e fletore nuk merr per me shkru se qka foli Vuqiq e Mogherini. Dridhet para tyre, nuk i nihet zani, ban amin per cdo gje qe ata i thon, bile edhe kur eshte ne pyetje ndarja dhe coptimi i Kosoves, sepse ky per Kosoven nuk ja nin bash hiq, Ka interesa tjera personale e jo te shtetit dhe popullit te Kosoves.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...