Po fillon një dimer i nxehtë për politikanet e Kosovës - Bota Sot
Po fillon një dimer i nxehtë për politikanet e Kosovës

Opinione

Po fillon një dimer i nxehtë për politikanet e Kosovës

Nga: Islam Fejzullahu Më: 12 dhjetor 2018 Në ora: 22:56
Islam Fejzullahu

Euforija e ketyre ditëve ne opinion se me datë 14 te ketij muaji votohen ligjet ne kuvend për formimin e Ushtrisë sonë sikur ka ngritur ne këmbë gjithë Europën, sidomos ato shtete aleate serbo-ruse,te cilat trumbetojnë një katastrofë ne Ballkan,e qe kur ishte koha e katastrofes dhe gjenocidit qe bënte serbia mene krye kriminelin Millosheviq, ne perkrahje te rusisë askujt nuk i behej von te reagonte sikur ishin te gjithë kunder kombit shqipëtar e besa edhe tjerve joserb? Sot Kosova fiton historikisht shtetësinë sovranitetin dhe pavarësinë e plotë. Por Dimri i nxehtë po fillon për politikanet Kosovar,posaqërisht për keqperdoruesit,sepse me fillimin e punes se gjykates speciale kanë filluar te levizin guret nga vend e pa vend? Një qashtje duhet ta dimë te gjithë se:Ushtria Clirimtare e Kosoves bëri luftë të drejtë,të paster duke respektuar ligjet e luftes  ne bashkveprim me SHBA dhe NATO,por individet te cilet u involvuan gabimisht secili mban përgjegjësi për vete,pra mos e etiketoni Ushtrinë me  emra te përvetshem apo individual.

Lexova se Limaj kerkon ;Pas votimit për Ushtrinë kuvendi ta kandidoj "ekipin negociator"( e vura  me qellim ne thojza sepse Limajt po i ngutet diqka) e sa per ekip negociator duhet vendos populli(Sovrani) me votë.

Si do qete jetë duhen ndryshime rrënjësore ne pushtet,por per ushtrinë edhe njëherë       ME FAT NA KOFTË!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...