Protesta e intransigjentëve e maskuar me emrin e studentëve - Bota Sot
Protesta e intransigjentëve e maskuar me emrin e studentëve

Opinione

Protesta e intransigjentëve e maskuar me emrin e studentëve

Nga: Sali Leka Më: 14 dhjetor 2018 Në ora: 10:41
Sali Leka

Për dijeni z. Edi Rama, z. Gramoz Ruçi dhe deputetëve të parlamentit socialist.

E theksoj socialist se kemi 2 vjet çdo seancë plenare pa opozitë por nuk është faji dhe mëkati juaj.

Të nderuar deputetë socialsitë modernistë që ju ka besuar dhe votuar populli.

Unë as kam urdhëruar as nuk urdhëroj njeri as me poste të larta, as me të vogla në parti dhe qeveri. Pork am shkruar dhe shkruaj ato që di dhe shikoj.

Nuk shkruaj ato që dua as nuk i kërkoj.

Unë kam dashur dhe dua 2 vila, 2 lokale, 2 hotele por nuk i kërkoj.

Në protestën mes Tiranës kam dëgjuar kërkesa të llahtarshme.

“Duam  nga 2 vila madhështore ashtu si i kanë ologarkët e Edi Ramës.

Duam plotësimin e kërkesave studentore se jemi shumë fukarenj, por jo maskarenj ashtu si hajdutët e Edi Ramës“.

Të nderuar z. Edi Rama dhe z. Gramoz Ruçi!

Juve duhet të bëheni akoma më shumë durimtarë, por edhe mendimtarë.

Mos vrisni asnjë anarshist kaotist!
Nëse do të vrisni do të damkoseni me vulën e kriminelit dhe do të pisanjoseni në grackën e gazhelit.

Mos u hakmerrni për 4 socialsitë humanistë teuratistë që u vranë me 21 janar 2011.

E përsëris duhet të bëheni akoma mendimtarë vizionarë të shekullit njëzët e një.

Protestat do të vazhdojnë edhe mbas vitit 2025 për arsye se: Partia intransigjente nuk fiton pushtet me votime pluraliste demokratike por do të përdori akoma më shumë mjete të tmerrshme anarshiste kaotike me shkretime dhe rrënime katastrofike.

Nga këto shkretime dhe rrënime mua dhe familjes time na kanë vjedhur njëzët e pesë milion lekë. Do tu bëj padi juridike kusarëve arrogantë propotentë, por kur të triumfojë Vetingu të forcohet të konsolidohet.

Partia intransigjente do të lodhet edhe katër vjet duke shpikur dhe krijuar mjete të tmerrshme për të penguar triumfin e Vetingut për ta dobësuar deri në palcë dhe në gjak.

Për të frikësuar dhe tulatur Arta Markun dhe Donika Prelën që të mos bëjnë as gëk as mëk. Ashtu frikësuan tulatën Ina Ramën në vitin 2011. E stepën, e shtangën deri sa Ina Rama poshtëroi vetvetën dhe pështyni fytyrën e saj dhe tha: “Jam lavire bulevardi”.

Kam besim sublim jetik se Arta Marku dhe Donika Prela nuk do ta pështyjnë fytyrën e tyre.

Proçedurat penale juridike duan duar kreshnike viganike.

Fatkeqësisht deri më sot asnjë femër juriste juridike nuk ishte kreshnike viganike.

Asnjë mashkull jurist penal juridik nuk ishte kreshnik viganik, antianarshist, antikaotist antiskurrik as antiarrogant as antipropotent as antigazhel intransigjent.

Me iradin ilmin dhe me shumë besim admirim dëshiroj që Vetingu të ketë lindur dhe të na lindi, të na rrisi prokurorë dhe gjygjtarë shembullorë juristë juridikë viganikë.

Në shekullin e njëzet me djem dhe burra, vajza dhe gra me vullnet dhe lezet, por me një sistem ekstremist shtetëror qeveritar mizorist kam njohur dyzet gjyqtar dhe prokurorë shembullorë kreshnikë viganikë.

Sot po citoj emrat e katër juristëve juridikë të nderuar të respektuar, të vitalizuar antikaotikë antiskurrikë.

Gjyqtare Liljana 2. Stavri 3. Diana 4. Mustafai

Në tregimet në vijim do të tregoj ngjarje të vërteta faktike për këta gjygjtarë por edhe për të tjerë por sot theksoj: As jam dëshpëruar as nuk dëshpërohem por skandalizohem neveritem por akoma më shumë ripërtërihen dhe vitalizohem kur lexoj nëpër gazeta dhe nëpër studio televizive gënjeshtra, shtrembërime dhe trillime për shekullin 20 por edhe 21, që ka filluar të lulëzojë Shqipëria

Se janë të paftësuar, të padituruar dhe nuk kuptojnë që pa letërsi të vërtetë, gazetari pozitive dhe pa etikë dhe kulturë shembullore nuk ka drejtësi juridike ligjore as demokraci njerëzore publike triumfatore.

Unë isha student i dhjetave dhe kam dhënë mësim si profesor edhe kur isha në auditor. Profesorët i kisha shokë fisnikë. I doja dhe i dua shumë edhe sot studentët, por nuk bashkohem me fjalët e atyre studentave që profesorëve u thonë: “Largohuni se jeni armiq, juve jeni të kapur nga Edi Rama dhe dy kamikazet Arta Marku dhe Donika Prela“.

Jo, jo kurrë nuk bashkohem me këta studentë edhe kur të bëhen intransigjentë, arrogantë dhe prepotentë.

Kam besim jetik sublim teuratik se nuk keni për tu bërë intransigjentë skurrik kaotik por do të bëheni shembull dhe model eposik edhe në shekullin e njëzet e dy.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...