AAK nesër dorëzon kallëzim penal në Prokurorinë e Pejës - Bota Sot
AAK nesër dorëzon kallëzim penal në Prokurorinë e Pejës

Peja

AAK nesër dorëzon kallëzim penal në Prokurorinë e Pejës

Më: 23 dhjetor 2018 Në ora: 15:52
AAK

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dega në Pejë, nesër do të dorëzojë një Kallëzim Penal në Prokurorinë e shtetit në Pejë.

Sipas AAK-së, ky kallëzim Penal ka të bëj me dyshimet e këtij subjekti politik për keqpërdorimin e parasë publike të qytetarëve të Komunës së Pejës dhe lidhur me kryerjen e disa veprave penale të tjera, nga ana e personave kompetent të Komunës së Pejës.

“Për më tepër mbetet punë e Prokurorisë, që të veproj konform nenëve 102 dhe 104 të kodit të Procedurës Penale të Republikës së Kosovës, për fillimin e hetimeve”, thuhet në njoftimin e AAK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...