AAK: Prokuroria të hetojë Gazmend Muhaxherin për keqpërdorim të parasë publike - Bota Sot
AAK: Prokuroria të hetojë Gazmend Muhaxherin për keqpërdorim të parasë publike

Peja

AAK: Prokuroria të hetojë Gazmend Muhaxherin për keqpërdorim të parasë publike

Më: 24 dhjetor 2018 Në ora: 12:17
Gazmend Muhaxheri

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Dega në Pejë, ka proceduar disa informata në Prokurorinë Themelore në Pejë, lidhur me dyshimet e bazuara që kryetari i komunës Gazmend Muhaxheri me bashkëpunëtorët e tij kanë keqpërdorur paranë publike.

“Nuk do ta lejojmë në asnjë formë, që të keqpërdoret paraja publike e tatimpaguesve të qytetit të Pejës, për këtë do të jemi çdo herë në shërbim të drejtësisë dhe ligjit. Ka ardhur koha që ky kryetar ta respektojë ligjin, pasi me këtë avaz komuna e Pejës do të vazhdojë të zhytet në borxhe sa që vetëm ndonjë kredi nga banka botërore ndoshta mund ta rikuperojë dëmin, të cilin është duke ia shkaktuar”, thuhet në një komunikatë për media.

AAK konsideron se mbetet në dorën e prokurorisë të fillojnë hetime dhe t’i vërtetojnë dyshimet lidhur me keqpërdorimin e parasë publike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...