Zbulohen pllakat përkujtimore në shtëpitë ku qëndruan shtabet e UÇK-së - Bota Sot
Zbulohen pllakat përkujtimore në shtëpitë ku qëndruan shtabet e UÇK-së

Peja

Zbulohen pllakat përkujtimore në shtëpitë ku qëndruan shtabet e UÇK-së

Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 17:50
Janë zbuluar pllakat përkujtimore në shtëpitë ku gjatë luftës vepruan shtabet lokale të UÇK-së

Në Lug të Leshanit në Komunën e Pejës, gjatë ditës së sotme janë zbuluar pllakat përkujtimore në shtëpitë ku gjatë luftës vepruan shtabet lokale të UÇK-së.

Këto pllaka janë vendosur në Jabllanicë e Leshanit (shtëpia e Idriz Atashit) dhe Kliçinë (shtëpia e Ajet Vokshit).

Gjithashtu u ndan mirënjohje për Luftëtarët që kontribuuan në atë kohë në themelim të shtabeve.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...