Erërat e forta lënë pa rrymë rajonin e Pejës - Bota Sot
Erërat e forta lënë pa rrymë rajonin e Pejës

Peja

Erërat e forta lënë pa rrymë rajonin e Pejës

Më: 23 shkurt 2019 Në ora: 17:39
Probleme më së shumti ka pasur në rajonin e Dukagjinit.

Moti i lig dhe erërat e forta që po mbretërojnë në vendin tonë kanë lënë pa rrymë disa rajone të Kosovës.

Probleme më së shumti ka pasur në rajonin e Dukagjinit.

Përmes një njoftimi nga KEDS është bërë e ditur se disa pjesë të qytetit të Pejës kanë mbetur pa energji.

Megjithatë, sipas KEDS problemet më të shumta janë rregulluar..

“Një numër i madh i prishjeve janë sanuar dhe me angazhimin e madh të punëtorëve presim që edhe prishjet tjera të sanohen sa më shpejtë”.

“Kërkojmë mirëkuptim nga konsumatorët dhe falënderojmë punëtorët tonë për përkushtimin në rregullimin e prishjeve në këto kushte të vështira atmosferike”, shkruan KEDS më tej në rrjetin social Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...