Protestë kundër shkatërrimit të Lumbardhit - Bota Sot
Protestë kundër shkatërrimit të Lumbardhit

Peja

Protestë kundër shkatërrimit të Lumbardhit

Më: 25 shkurt 2019 Në ora: 07:36
Protesta mbahet në sheshin e qytetit të Pejës

Komuniteti i banorëve të Rugovës organizon protestë në kundërshtim të projektit të hidrocentraleve në Lumbardh.

Protesta mbahet në sheshin e qytetit të Pejës, duke nisur nga ora 12:00. Ata do të protestojnë kundër shkatërrimit të Lumbardhit dhe bukurive natyrore të Pejës.

Projekti ka filluar në 18 tetor 2013 në një marrëveshje mes komunës dhe kompanisë Kelpkos për ndërtimin e pesë hidrocentraleve në fshatrat e Rugovës për rreth 120 milion euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...