Lekaj premton realizimin e projekteve lokale infrastrukturore në Vitomiricë - Bota Sot
Lekaj premton realizimin e projekteve lokale infrastrukturore në Vitomiricë

Peja

Lekaj premton realizimin e projekteve lokale infrastrukturore në Vitomiricë

Më: 27 shkurt 2019 Në ora: 16:47
Lekaj premton realizimin e projekteve lokale infrastrukturore në Vitomiricë

Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj, të mërkurën vizitoi qytetarët e Vitomiricës, nga të cilët ka dëgjuar kërkesat për projektet infrastrukturore që kanë nevojë për intervenim nga MIT-ja në fshatin Vitomiricë të Pejës.

Ai u premtoi banorëve të këtij fshati, se rrugët që i vizituan do të ndërtohen nga MIT dhe ato do të realizohen me gjithë infrastrukturën përcjellëse, në mënyrë që komuniteteve që jetojnë në harmoni të plotë këtu t’u mundësohet jetesë më e mirë dhe eliminim i pengesave në zhvillimin e bizneseve që ata posedojnë.

Lekaj shtoi se  të gjithë qytetarët e Kosovës dhe kërkesat e tyre legjitime për intervenim në projekte infrastrukturore të domosdoshme do të gjejnë mbështetje nga Qeveria Haradinaj përkatësisht ministria që ai e drejton.

Për realizimin e projekteve të deritashme, banorët që jetojnë në këtë fshat, ministrit Lekaj i ndanë falënderim për kontributin e dhënë në përmirësimin e infrastrukturës dhe kushteve të jetesës së komuniteteve që jetojnë në Vitomiricë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...