Del fotografia e policit që dyshohet se vrau veten në Pejë - Bota Sot
Del fotografia e policit që dyshohet se vrau veten në Pejë

Peja

Del fotografia e policit që dyshohet se vrau veten në Pejë

Më: 30 mars 2019 Në ora: 21:58
Foto ilustrim

(E plotësuar) - Një person i gjinisë mashkullore është gjetur pa shenja jete para pak minutave në Pejë. Policia dhe prokuroria ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po merren me rastin.

Dyshimet e para thonë se ka të bëjë me vetëvrasje, tha Shkodran Nikçi zëdhënës në Prokurorinë Themelore të Pejës.

“Me të marr informatën prokurori, kujdestar i Departamenti për Krime të Rënda me Prokurorinë Themelore në Pejë ka dal në vend të ngjarjes së bashku me njësitet e tjera relevante policore. Dyshohet se kemi të bëjmë me një vetëvrasje me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar për otupsion”, ka thënë Nikçi.

Të afërm të viktimës thanë se ai ka qenë polic me profesion. Mësohet se polici që vrau veten është B. Xh.

Image

Xh është gjetur i vdekur te Fabrika e Tullave në Pejë. Ai ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës dhe punonte në pikën kufitare në Kullë.

Ky është polici nga Peja që dyshohet se vrau veten

Media sonte raportoi se një person është gjetur i vdekur në qytetin e Pejës, i cili me profesion ishte polic.

Rastin e konfirmoi edhe zëdhënësi i Prokurorisë Themelore të Pejës, Shkodran Nikçi, sipas të cilit, dyshohet për vetëvrasje.

Burime të medias bëjnë të ditur se viktima e ndjerë që vrau vetën ishte B.Xhaferi. Ai u gjet i vdekur te Fabrika e Tullave në Pejë.

Ai ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës dhe punonte në pikën kufitare në Kullë.

Gjendet i vdekur një polic në Pejë

Një person i gjinisë mashkullore është gjetur pa shenja jete para pak minutave në Pejë.

Policia dhe prokuroria ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po merren me rastin.

Dyshimet e para thonë se ka të bëjë me vetëvrasje, tha Shkodran Nikçi zëdhënës në Prokurorinë Themelore të Pejës.

Të afërm të viktimës thanë se ai ka qenë polic me profesion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat