Nesër “n'vrap me çikat” në Pejë - Bota Sot
Nesër “n'vrap me çikat” në Pejë

Peja

Nesër “n'vrap me çikat” në Pejë

Më: 13 prill 2019 Në ora: 23:44
Pejë

Iniciativa “U ACT” në kuadër të projektit “Social Act” që implementohet prej Rrjetit të Edukatorëve Bashkëmoshatar organizojnë mini-maratonën “N'vrap me çikat”.

Nesër duke filluar nga ora 11:00 deri në ora 13:00 në qendrën e komunës së Pejës mbahet kjo mini-maratonë e cila ka për qëllim të mobilizojë dhe motivojë vajzat dhe gratë e Pejës dhe Kosovës që të merren më shumë me aktivitete sportive.

Në këtë ngjarje do të marrë pjesë edhe Gresa Bakraqi, rekordmene nga Kosova në vrapim, dhe shumë personalitete të tjera në nivel komunal dhe qendror.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...