Sa i kushton qytetarit të Pejës vdekja, shifra të çmendura të varrimit dhe mirëmbajtjes - Bota Sot
Sa i kushton qytetarit të Pejës vdekja, shifra të çmendura të varrimit dhe mirëmbajtjes

Peja

Sa i kushton qytetarit të Pejës vdekja, shifra të çmendura të varrimit dhe mirëmbajtjes

Më: 1 maj 2019 Në ora: 12:19
Pejë

“Ja vlen të jetosh”, kjo fjali merr më shumë kuptim kur e sheh çmimoren e shërbimeve mortore në Komunën e Pejës. Çmimorja që po cilësohet si më e larta në nivel të Kosovës u miratua nga pozita por u kundërshtua fuqishëm nga grupi i Aleancës për shkak se sipas tyre kjo vetëm sa i rëndon edhe më shumë financiarisht qytetarët.

Për ceremoninë e varrimit dhe mirëmbajtjen e tyre qytetarët e komunës së Pejës do të paguajnë shifra të larta, goxha më të larta se në komunat tjera ku varrimi kushton përafërsisht 200 euro, në Pejë kjo shifër e ka kapërcen shumë prej 250 euro.

Përmes çmimores më poshtë shihni se sa i kushton një qytetarit vdekja në këtë komunë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...