Reagimi i universiteti të Pejës ndaj vendimit për akreditim, i mbushur me gabime drejtshkrimore - Bota Sot
Reagimi i universiteti të Pejës ndaj vendimit për akreditim, i mbushur me gabime drejtshkrimore

Peja

Reagimi i universiteti të Pejës ndaj vendimit për akreditim, i mbushur me gabime drejtshkrimore

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 11:14
Foto

Universiteti Publik i Pejës “Haxhi Zeka”, ka reaguar lidhur me vendimin e Këshillit Shtetëror të Cilësisë (KShC), për mos akreditim të këtij universiteti për pranimin e studentëve të rinj për vitin akademik 2019/2020.

Por në reagimin e tyre prej tre paragrafëve, ky institucion arsimor ka bërë gabime të shumta drejtshkrimore.

Vetëm në një paragraf, shihen tetë gabime drejtshkrimore.

Ndryshe, dje KShC-ja vendosi që të mos i akreditojë programet e Universitetit të Pejës, Prizrenit dhe Mitrovicës. Vendimi i KShC-së vjen pas rekomandimeve të ekspertëve ndërkombëtar. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...