10 operacione brenda 24-orëve, në Spitalin e Pejës - Bota Sot
10 operacione brenda 24-orëve, në Spitalin e Pejës

Peja

10 operacione brenda 24-orëve, në Spitalin e Pejës

Më: 5 shkurt 2020 Në ora: 13:55
Foto ilustrim

7 lindje kanë qenë dje më 4 shkurt 2020 në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. 5 lindje kanë qenë normale dhe 2 me prerje cezariane.

Kanë lindur 7 foshnja 2 të gjinisë mashkullore dhe 5 të gjinisë femërore.
Gjatë 24-orëve të fundit 269 kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor, ndërsa 30 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtejshëm.

10 operacione janë kryer gjatë 24-orëve të fundit.
Analiza kanë kryer 331 pacientë që në total janë kryer 4.813 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat