924 pacientë morën trajtim emergjent gjatë 48 orëve të fundit, në Spitalin e Pejës

Peja

924 pacientë morën trajtim emergjent gjatë 48 orëve të fundit, në Spitalin e Pejës

Më: 24 shkurt 2020 Në ora: 11:45
Ilustrim

24 pacientë kanë marrë trajtim emergjent gjatë vikendit që sapo kaluam, në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. 54 nga këta pacientë janë hospitalizuar për trajtim të mëtutjeshëm.

21 operacione janë kryer gjatë këtij vikendi.

7 lindje kanë qenë gjatë këtij vikendi, 4 normale dhe 3 me prerje cezariane. Kanë ardhur në jetë 7 foshnje dhe sa i përket gjinisë 3 foshnje janë të gjinisë mashkullore dhe 4 të gjinisë femërore.

Analiza kanë kryer 534 pacientë që në total kanë bërë 6,351 analiza.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat