18 operacione për 24 orë, në Spitalin e Pejës

Peja

18 operacione për 24 orë, në Spitalin e Pejës

Më: 27 shkurt 2020 Në ora: 09:34
Foto ilustrim

18 operacione më 26 shkurt 2020 në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë.

3 lindje kanë qenë gjatë 24 orëve të fundit. 2 lindje kanë qenë normale dhe 1 me prerje cezariane. Kanë lindur 3 foshnje, 1 i gjinisë mashkullore dhe 2 të gjinisë femërore.

Gjatë 24 orëve të fundit 283 kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, ndërsa 26 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Analiza kanë kryer 410 pacientë që në total kanë kryer 4,911 analiza.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat