Qyteti i Pejës është pasuruar edhe me një “Via Ferrata” të re

Peja

Qyteti i Pejës është pasuruar edhe me një “Via Ferrata” të re

Më: 18 shtator 2020 Në ora: 15:37
Qyteti i Pejës është pasuruar edhe me një “Via Ferrata” të re

Gjithsej, tani janë 4 Via Ferrata në Gryken e Rugovës, gjë e cila ju ofron vizitorëve mundësi të zgjedhin njërën nga ato.

Duke u bazuar në faktin se kjo Via Ferrata kalon në 8 shpella të ndryshme, është vendosur të quhet Via Ferrata "Shpellat".

Projekti për ndërtimin e Via Ferrata “Shpellat” është financuar nga RCC dhe implementuar nga CDF dhe Marimangat.

Peja me Gryken e Rugovës tashmë janë bërë kryeqyteti i Via Ferrata-ve në Ballkan.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat