16 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 2 në gjendje më të rëndë

Peja

16 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 2 në gjendje më të rëndë

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 09:08
Foto ilustrim

Në Spitalin e Pejës, po trajtohen 16 pacientë me COVID-19, dy janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Kështu kanë njoftuar nga Spitali i Pejës.

Ndërsa, një person është shëruar, kurse 9 pacientë janë në oksigjenoterapi.

“1 Pacientë është shëruar gjatë 24 orëve të fundit nga Covid-19 në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Aktualisht po trajtohen 16 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve, 9 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 2 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Nga Personeli i Spitalit aktualisht janë të infektuar 1 Mjek, 2 Infermiere dhe 1 punëtor i Shërbimeve Teknike.

Gjatë vikendit të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 613 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë.

61 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat