Pejën e merr uji, shembet një pjesë e lagjes “Xhemal Kada”

Peja

Pejën e merr uji, shembet një pjesë e lagjes “Xhemal Kada”

Më: 5 tetor 2020 Në ora: 13:35
Pamje nga Peja

Përmbytejet e djeshme në Pejë, pas reshjeve të shiut, u kanë shkaktuar telashe të shumta për banorët.

Në disa fotografi të dërguara në adresë të IndeksOnlinet, shihet se si pjesë të shumta toke dhe oborre shumta shtëpish janë mbushur me ujë.

Mirëpo kjo nuk është e tëra, pasi që pejanët tregojnë se  si një pjesë e rrugë së lagjes ” Xhemal Kada”, është shembur reshjet.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat