Zemaj takohet me Muhaxherin

Peja

Zemaj takohet me Muhaxherin

Më: 15 tetor 2020 Në ora: 14:22
Pamje nga takimi

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj është takuar sot me kryetarin e Pejës, Gazmend Muhaxheri me të cilin kanë diskutuar për situatën epidemiologjike.

Zemaj thotë se në këtë takim u dakurduan që shtabi emergjent të vazhdoj të jetë në gatishmëri, të decentralizohen shërbimet shëndetësore, inspektoratet të jenë aktive maksimalisht që të ndikohen e të respektohen rregullat antiCOVID-19.

Zemaj ka shkruar edhe se “Ndërsa Qendra për Mirëqenien e Gruas me aktivitetet për mirëqenien e gruas në rajonin e Pejës, është përballur me sukses duke siguruar mjedis të sigurt për gratë, të mbijetuarat e dhunës në familje”.

“U njoftova nga menaxhmenti i kësaj organizate joqeveritare për kapacitetet e këshillimit për nevojat shëndetësore, sociale, arsimore, psikologjike, ligjore dhe sociale për gratë dhe fëmijët që kanë përjetuar dhunë në familje për rajonin e Pejës”, ka shkruar Zemaj në profilin e tij ‘facebook’.

“Puna humane e QMG-së, në aspektin shëndetësor, do ta ketë përkrahjen brenda mandatit të saj, duke u gjendur pranë secilës grua dhe fëmijë që kanë përjetuar dhunë në familje. Stop dhunës në familje!”, shkruan ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat