BIK njofton për vdekjen e hoxhës nga Peja

Peja

BIK njofton për vdekjen e hoxhës nga Peja

Më: 8 nëntor 2020 Në ora: 13:14
BIK

Bashkësia Islame e Kosovës, ka njoftuar për vdekjen e hoxhës Nazmi Murati nga Peja.

Hoxha ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare, ndërsa varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në varrezat e qytetit në Pejë.

Njoftimi i plotë i BIK:

“Të Allahut jemi dhe te Ai do të kthehemi”

Njoftim

Ka ndërruar jetë hoxha: Mulla Nazmi ef.Murati në moshën 85 vjeqarë i cili shërbeu deri ne pensionim në xhaminë e fshatit Leshan-Pejë.

Varrimi i të ndjerit bëhet sot në varrezat e qytetit në Pejë në ora 16.00.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat