Muhaxheri mbledh Drejtorinë e Emergjencave pas dëmeve nga erërat në Pejë - Bota Sot
Muhaxheri mbledh Drejtorinë e Emergjencave pas dëmeve nga erërat në Pejë

Peja

E martë, 13 nëntor 2018

Muhaxheri mbledh Drejtorinë e Emergjencave pas dëmeve nga erërat në Pejë

Më: 18 janar 2018 Në ora: 09:42
Gazmend Muhaxheri

Peja është goditur nga erëra të forta gjatë natës së mbrëmshme.

Pas dëmeve materiale nëpër disa zona, kryetari i komunës, Gazmend Muhaxheri, është angazhuar me mëngjes, ku dhe ka mbledhur Drejtorinë e Emergjencave në këto momente, për të diskutuar fillimisht e më pas për të dalë dhe për të parë dhe vlerësuar dëmet e shkaktuara.

Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i komunës, Engelbert Zefaj.

“Kryetari Muhaxheri sapo ka mbledh Drejtorinë e Emergjencave”.

“Dëmet janë shkaktuar sidomos në shtëpitë që nuk janë të standardeve të larta, apo kur qytetarët kanë pasur kulme shtesë të ngjitura për shtëpi”.

“Në disa zona ka pemë të vjetra që janë rrëzuar. Pra në shikim të parë nuk duken dëme të mëdha”, ka thënë ai përmes telefoni.

Zefaj ka bërë lutje ndaj qytetarëve që për dëmet e shkaktuara ta njoftojnë komunën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test