Përurohet serra eksperimentale - Bota Sot
Përurohet serra eksperimentale

Peja

E martë, 13 nëntor 2018

Përurohet serra eksperimentale

Më: 29 janar 2018 Në ora: 08:20
Serra eksperimentale në Pejë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo dhe ambasadori i Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, sot marrin pjesë në përurimin e laboratorit për analiza të produkteve bujqësore dhe serrës eksperimentale në Pejë.

Sipas njoftimit, investimi është realizuar në kuadër të projektit italian “KosAgri”. Ngjarja mbahet në Institutin Bujqësor në Pejë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test