Në Pejë dëmtohet ikona #kosova10 - Bota Sot
Në Pejë dëmtohet ikona #kosova10

Peja

E premte, 16 nëntor 2018

Në Pejë dëmtohet ikona #kosova10

Më: 12 shkurt 2018 Në ora: 20:11
Ikona #kosova10

Të enjten pasdite me vendim të Këshillit Organizativ për Dhjetëvjetorin e Pavarësisë filloi vendosja e ikonës #kosova10. Një e tillë është vendosur edhe në Pejë mirëpo sipas fotografive të publikuar nga qytetarët ajo ka filluar që të dëmtohet.

Ikona është rreth 8 metra e gjatë ndërsa është rreth 1.5 metra e lartë. Ajo përfaqëson hashtagun zyrtar të 10-vjetorit të pavarësisë, për çka organizatorët kanë qytetarët që ta përdorin në të gjitha postimet e tyre në rrjete sociale.

Një ikonë të tillë mund ta shihni në Prishtinë, Ferizaj, Mitrovicë, Prizren, Gjakovë, Pejë, Klinë, Gjilan, Drenas dhe Kaçanik.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test