Era shkakton dëme në Spitalin e Pejës - Bota Sot
Era shkakton dëme në Spitalin e Pejës

Peja

E premte, 19 tetor 2018

Era shkakton dëme në Spitalin e Pejës

Më: 2 prill 2018 Në ora: 09:50
Ilustrim

Pas erës së fortë të para dy ditëve, Spitali i Përgjithshëm në Pejë ka pasur dëmtime në kulmin ku gjenden sallat e operacionit dhe reanimimit.

Si pasojë e heqjes së mbulesës së kulmit dhe shiut të dendur janë shkaktuar dëme në instalimin elektrik dhe për momentin sallat janë jashtë funksionit, hiq një sallë për raste urgjente.

Spitali i Përgjithshëm në Pejë  është duke ndërmarr të gjitha veprimet që të bëhen riparimet e nevojshme dhe funksionalizimi i sallave të bëhet sa më parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test