PDK emëron drejtorët në komunën e Pejës - Bota Sot
PDK emëron drejtorët në komunën e Pejës

Peja

E premte, 19 tetor 2018

PDK emëron drejtorët në komunën e Pejës

Më: 17 maj 2018 Në ora: 20:52
PDK

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës në Pejë, Xhavit Haliti bazuar në statutin e partisë ka emëruar sot katër drejtorët që do ta përfaqësojnë PDK-në në koalicion me LDK-në.

Drejtorët e emëruar për drejtoritë përkatëse janë:

Xhevahire Çeku – drejtoreshë për Drejtorinë për Punë Komunale dhe Shërbime Publike;

Rajan Arapi – drejtor për Drejtorin e Urbanizmit

Muhamet Mahmutaj – drejtor për  D Mbrojtje dhe Shpëtim/Emergjencë

Leotrim Murtezaj – drejtor për Inspekcion

PDK është në koalicion me LDK-në për ta udhëequr qeverinë lokale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test