Emrush (Sylë) Mavraj - Bota Sot
Emrush (Sylë) Mavraj

Perkujtime

E martë, 15 tetor 2019

Emrush (Sylë) Mavraj

Më: 24 janar 2019 Në ora: 00:07
Emrush (Sylë) Mavraj

U bënë 3 vite pa Ty!

Nuk ka fjalë, lot as vajë që e shuan mallin për Ty, Baba!

Vdekja të ndau nga jeta, por jo nga zemrat tona. Çdo ditë me krenari dëgjojmë fjale dhe vepra të mira për Ty.

Na le të varfër vatrën pa Ty, por  krenarë që të patëm.

 Krenaria që patëm një Babë si Ty, na e bën më të lehtë të pranojmë humbjen tënde.

Dashuria dhe bujaria qe pate për familjen të bëjnë të pavdekshëm.

Të përkujtojnë me mall:

 Bashkëshortja Mirushja, djemtë  Avniu, Bekimi Fitimi, vajza Valbona,

nipat mbesat si dhe familja e gjerë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test