HASAN (JAKUP)  ALIDEMAJ - Bota Sot
HASAN (JAKUP)  ALIDEMAJ

Perkujtime

E premte, 19 prill 2019

HASAN (JAKUP)  ALIDEMAJ

Më: 1 shkurt 2019 Në ora: 00:05
HASAN (JAKUP)  ALIDEMAJ

Ngrohtësia , mirësia dhe dashuria jote na mungon shumë..

Por malli dhe dashuria për Ty do të jenë gjithmonë me ne.

Kaluan 3 vite ,

Që kalove në amshim,

Malli për Ty po shtohet 

I dashuri Babai im..

Dhembja është e madhe,

Nuk të harroj kurrë,

Për Ty Baba i dashur 

Lotët më shkojnë gurrë ..

Mi humbe shpresat,

Kurrë më mos me të prit,

Me dreka e darka 

Së bashku me bë dritë ..

Pusho i qetë ,

Atje ku Zoti të thirri ,

Për mua gjithmonë ishe

Babai më i miri !

Të përkujton me shumë mallë : 

Vajza jote Hejdije Alidema-Gashi me familje nga Prishtina.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test