Smajl (Isuf) Gërguri - Bota Sot
Smajl (Isuf) Gërguri

Perkujtime

E enjte, 17 tetor 2019

Smajl (Isuf) Gërguri

Më: 13 mars 2019 Në ora: 12:06
Smajl (Isuf) Gërguri

Vdekja të ndau nga jeta, por jo nga zemrat tona. Minutat pranë teje sa bukur kalonin. Të vazhdonim të t'kishim nuk qe e thënë. Na mungon gjithçka e jotja, por më së shumti mësimet e këshillat e tua, që në çdo këshillë fshihje një mësim të urtë. Çdo ditë me krenari dëgjojmë fjalë dhe vepra të mira për Ty. Të gjithë të donin e të respektonin, kudo ishe gjurmë ke lënë. Duam të të themi diçka që nuk ta thamë dot. Ndjehemi krenarë që jemi bijtë e bijat e tua ne sot. Do të mbetesh HEROI ynë! Baci jonë me zëmër  të bardhë, babai ma i miri në botë, e gjyshi i veçantë. Ishim me fat te kemi baba e te pikëlluar për Ty përgjithmonë: vajza Albijana me bashkëshortin Burimin e vajzat Suela, Sonila e Sara.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test