Ilda Rrahmon Tolaj - Bota Sot
Ilda Rrahmon Tolaj

Perkujtime

E enjte, 17 tetor 2019

Ilda Rrahmon Tolaj

Më: 11 prill 2019 Në ora: 00:10
Ilda Rrahmon Tolaj

ILDA, e vështirë është për neve që të marrim forcën që të shkruajmë përkujtimin për Ty. Zoti të mori ngatë veti duke u rritur dhe të gjitha ëndrrat tua u shuan, dhe na mbetëm pa ty engjëlli jonë mbrojtës, princesha jonë nga lart në qiell familjes tënde u jep forcë dhe i mbron.

Sot u bën 7 vite pa ty nuk po rrihet

E përlotur te thërras e ti s’më përgjigjesh

Erdha te varri yt ILDA  dheun ta laga me lot

E kujtoja kohën kur duheshim sa fort

Shumë të deshta për së gjalli, të dua edhe në varr

Për ty ILDA e dashur kam shumë mërzi e mall

E mora lapsin me shkrua, se zemra po më dhemb

Un s`po muj me të harru, ty o shpirti jem

Shpesh më kujtohen ditët, bashkë që i kem kalua

Buzëqeshjen tënde t’bukur, s`po muj me harrua

Tash ti jeton në parajsë, e atje po pushon

Dhe ne me lot në sy nuk të harrojmë

Me këto fjalë të fundit këto vargje po i përfundojë

Po të themi lamtumir vajza jonë, kurrë nuk të harrojmë

Të kujtojmë me mall prindërit: Rrahmoni, Lebibja, Ideali, Fitorja, Muja, Adili edhe të gjithë të dashurit tu që të deshën shumë. Monthey suisse.ch

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test