Haxhi Bajram (Sylë) Dervishaj - Bota Sot
Haxhi Bajram (Sylë) Dervishaj

Perkujtime

E enjte, 17 tetor 2019

Haxhi Bajram (Sylë) Dervishaj

Më: 15 prill 2019 Në ora: 00:06
Haxhi Bajram (Sylë) Dervishaj

Në përvjetorin e tetë të ndarjes fizike të bashkëshortit, babait, gjyshit tonë të çmuar Haxhi Bajram (Sylë) Dervishaj.

Nuk kalon as edhe një ditë pa të kujtuar dhe pa të përmendur ty babë, ty që bëre aq shumë për ne pa kursyer veten asnjëherë.

Dhembja nuk shprehet dot me fjalë e lotë, mungesa jote është zbrazëtirë që nuk plotësohet kurrë. Do të të kujtojmë dhe të falënderojmë përjetësisht, se kishe virtyte të larta njerëzore, i respektuar, i dashur dhe shumë punëtor.

Vdekja të ndau nga ne, por gjithmonë do të jetosh në zemrat tona, përherë krenarë që të patëm. Familja Dervishaj.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test