Labinot Bekë Kastrati

Perkujtime

E shtunë, 24 korrik 2021

Labinot Bekë Kastrati

Më: 18 prill 2019 Në ora: 00:11
Labinot Bekë Kastrati

Sot bëhen 20 vite pa më të dashurin tonë

Ulem dhe shkruaj për ty vëllai im. Por, Çfarë te shkruaj? Ishe një lule në pranverë duke u rritur, ishe aq lule e bukur sa që zoti të deshi pranë vetes dhe neve na la me lot në sy dhe dhimbje në zemër.

A ka njeri në këtë botë që dhimbjen time të ma ndaloj sot. 20 vite u bën që ike ti por malli për ty as një ditë nuk u shua. Vëllai im ike dhe na le përjetë të pikëlluar ike sa që nuk mund të të shoh me, por edhe pse nuk të shoh ti jeton me ne sepse njerëzit që harrohen vdesin, por ti kurrë nuk u harrove. E të jetosh në zemrat e atyre që le pas, do të thotë të mos vdesësh kurrë. Me mungon shumë vëllai im.... Qielli më ka marr një copë të shpirtit. Të përkujtoj me mall dhe dashuri të pa fund ti jeton me ne sepse je në zemrat tona

Të përkujton: Motra Shkurte me bashkëshortin pajtimin dhe nipi Leo.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat