Përkujtim me rastin e 20-vjetorit të rënies së komandantit Sali Çekaj - Bota Sot
Përkujtim me rastin e 20-vjetorit të rënies së komandantit Sali Çekaj

Perkujtime

E shtunë, 08 gusht 2020

Përkujtim me rastin e 20-vjetorit të rënies së komandantit Sali Çekaj

Më: 19 prill 2019 Në ora: 00:04
Sali Çekaj

Në Rrasë të Koshares te gumuri

U skuq bora dhe u njom guri

Shqipja në qiell u dogj flamuri

Thonë se trimi ku ka ra

Lule e bar s’kanë me u tha

Gjaku yt ku ka ra

Le të bjen shi e s’ka me la

Le të bjen borë e le të bjen shi

Gjaku yt s’ka me u ngri

Në Rrasë të Koshares te gumuri

Lulet qelin përherë

Ti na solle Lili – Pranverë

Nëndega e LDK-së në Konstanz të Gjermanisë

Kryetari Shpend Shala

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat