Enver T. Hoxha - Bota Sot
Enver T. Hoxha

Perkujtime

E premte, 14 gusht 2020

Enver T. Hoxha

Më: 19 prill 2019 Në ora: 00:06
Enver T. Hoxha

Kisha rënë të flija

Por në ëndërr me dole

Këtë radhë me kostum të bardh

U hutova

Nuk fola veç doje të të prekja dhe afër tu afrova...

Me pëllëmbën e dorës fytyrën ta ledhatova

Doja të qëndroja për jetë në ëndërr me ty o vëlla

Do isha njeriu me i lumtur në atë jetë edhe pse e di që nena do donte në vendin tim të jetë

Me mungon shume vëllai im...

Kam mall për ty

Thonë se koha shëron plagët por koha nuk e shuan, e as që do ta shuaj asnjëherë mallin për ty

Jemi krenar që të patëm...

I lehtë të qoftë dheu i Kosovës të cilit ja fale jetën

E kujtojmë me mall:

Nëna Shkurte (Hasi) Hoxha

Vëllezërit Gani dhe Mal Hoxha me familje

Motrat: Gjyla, Mona, Gjevahire me familje.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat