Kreshnik Brahim Rama - Bota Sot
Kreshnik Brahim Rama

Perkujtime

E shtunë, 08 gusht 2020

Kreshnik Brahim Rama

Më: 22 prill 2019 Në ora: 00:24
Kreshnik Brahim Rama

Kurrë nuk e doja që në jetën time të marrë një laps dhe letër e të shkruaj ca rreshta malli dhe dhimbje kemi për Ty Dajë. Çdo fjalë që shkruaj është e paktë që ta përshkruaj zbrazësinë dhe mallin për Ty. Unë kurrë nuk pajtohem me fatin që ti nuk je në mesin tonë, dhe kurrë nuk do të ndalem të mendoj që ti je akoma aty ku të lash, por gjithmonë do të krenohem me vepra dhe fjalët tua Kreshnik.

Të kujtojmë me krenari: Nipi Bledar Gjoshi me Bashkëshorten Sarandën, Djalin Klevisin.

----------------------------------------------------------------------------

Kaluan ditët, muajt dhe sot u bën 12 vite që kur shkove nga kjo botë. Mungesa jote është zbrazëti që nuk plotësohet kurrë, ndërsa kujtimi dhe malli do të jenë gjithmonë pjesë e jetës sonë.

Na duket se ditët po ecin prapa, na duket se jeta është ndalur dhe asgjë nuk bën dritë. Nuk ka fjalë që përshkruan se sa na mungon! Ishe dhe do të mbetesh gjithmonë krenaria e familjes.

Me lot ne sy të kujton: Halla Ajna me Bashkëshortin Isa Gjoshi, me fëmijët Merita, Melia, Fana, Filloreta, Blerta, Besforti, Bledari.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat