Sefedin Nimonaj - Bota Sot
Sefedin Nimonaj

Perkujtime

E martë, 21 maj 2019

Sefedin Nimonaj

Më: 25 prill 2019 Në ora: 09:21
Sefedin Nimonaj

Kaloj një vit që kur u ndave fizikisht nga ne, duke na lënë përjetësisht me plagë në zemër, me lotë në sy, e me mallë që s’do të shuhet asnjëhërë.

Po na mungon ç do ditë e më shumë, hareja, dashuria dhe kujdesi i madh që na ofroje. Po qëndrojmë të fortë duke parë të rriten tre engjujtë që i le pas.

Krenar që të patëm, dhe përjetësishtë të pikëlluar që shumë heret , u ndave tragjikisht nga jeta.

Të kujtojnë përjetësisht: Gruaja: Njomza, djemtë: Leonisi dhe Florisi, vajza: Ornela. Prindërit: Muharremi dhe Gjyla. Motrat: Marigona dhe Pemlina. Vëllëzërit: Auloni dhe Loriku si dhe mbarë familja Nimonaj nga Skivjani.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test