Mark Bardhec Shala - Bota Sot
Mark Bardhec Shala

Perkujtime

E mërkurë, 16 tetor 2019

Mark Bardhec Shala

Më: 31 maj 2019 Në ora: 13:46

Vdekja te ndau nga jeta por jo nga zemrat tona. Gjdo dit me krenari dëgjojmë fjalë të mira për ty dhe të kujtojmë me plot mall.


Engjulli jon Mark vdekja jote hapi një plagë të madhe tash e 5 vite në zemra tona, që koha nuk e shëron dot, mungesa jote është zbrazëti që nuk plotësohet kurrë, ndërsa kujtimi dhe malli do të jenë pjesë e jetës tonë. Ajo dit kurr nuk harrohet kur ti shkove tek Zoti. Zemrat tona gjithmon do te jesin te zbrazta pa ty Marki jon.

Dikur edhe fjalt spo gjinden me pershkru mallin ton e mungesen per ty Mark.

Na mungon dashuria jote qe kishe per neve, buzqeshja jote qe shendritke ne te gjithë vendet ku ishe ti, gjdo fjal e jotja ish e embell.

Na mungon ti dajm gezimet , lumturin, edhe dit të veshtira me ty bashk.

Jemi krenar qe te patem ty, qe e kem njoft ni engjull pa ni te keqe.

Loti nuk ndalet kurr prej syve ton.

Ti je i pavdekshem i paharuar ne zemrat tona e ne kujtimet qe i kishim me ty.


Te kujtojn me mall Papi Bardheci, Mama Maria e 3 motrat Linda, Gabi e Tina.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test