Bujar Thaqi - Bota Sot
Bujar Thaqi

Perkujtime

E martë, 22 tetor 2019

Bujar Thaqi

Më: 10 qershor 2019 Në ora: 00:21
Bujar Thaqi

Ah sa vështirë qenka të shkruajmë ca rreshta malli dhe dhimbje që kemi për Ty Bujar.

Zëri yt i ngrohtë, buzëqeshja e sinqertë dhe optimizmi yt na mungon çdo ditë e më shumë.

Vdekja e mallkuar të morri nga kjo botë, por jo edhe nga zemrat tona.

Engjëlli jonë Bujar, vdekja jote hapi një plagë të madhe tash e dy vite në zemrat tona,

që koha nuk e shëron dot, mungesa jote është zbrazëti që nuk plotësohet kurrë, ndërsa kujtimi dhe malli do të jenë pjesë e jetës tonë.

Na mungon dashuria jote që shëndriste në të gjitha vendet ku Ti ishe, çdo fjalë e jotja ishte e ëmbël.

Sado sekonda, minuta, orë, javë, muaj, vite dhe dekada të kalojnë, për ne do të jetë gjithmonë e vështirë të pranojmë një jetë pa Ty.

Po qëndrojmë të fortë duke parë të rriten tre engjëjt që le pas.

Asgjë s'është më e njëjtë pa Ty, gëzimi pëson shuarje, buzëqeshja gjithmonë ngrinë në vend dhe zemra fillon të ngushtohet nga dhembja dhe nga malli që vazhdon të rritet dita ditës .

Sot dhe çdo herë ne të kujtojmë dhe të duam pafundësisht, na mban gjallë kujtimi për Ty, na mban gjallë fytyra e jote engjëllore , na jep frymë çdo ditë buzëqeshje e ngrohtë që frymonte, nga shpirti yt i pastër si loti!

Ishe dhe gjithmonë do të jesh shpirti i shpirtit tonë.

Të përkujtojmë çdo herë me shumë mall dhe dashuri:

Baba Shemsija, Nëna Ryva, Bashkëshortja Selvija me fëmijët Elizën, Enisin, Erjonën, motra Merita me familje, vëllezërit Burimi me familje dhe Blerimi me familje.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test