Bardhyl Nebi Ajeti - Bota Sot
Bardhyl Nebi Ajeti

Perkujtime

E premte, 19 korrik 2019

Bardhyl Nebi Ajeti

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 00:11
Bardhyl Nebi Ajeti

Bardhyl, o bir, o vëlla,

Qe 14 vite tu lotu pa nda,

Të vranë kriminelët,

Se deshe drejtësi, u pengonte penda jote

Korbave të zi.

Gazetar i madh,

Trim e guximtar,

Hero i fjalës së lirë,

për të vërtetën, ti re martir,

Nënë zeza e shkreta,

Digjet si qiri.

Kush ma vrau djalin

I raftë në fëmijë.

Na mban krenaria,

Që ishe guximtar,

Të vërtetën përhapje

Bardhyli ynë i madh.

Pusho i qetë

Në Kosovën e lirë

Që e doje pa ndyrësira

Me njerëz të mirë.

Me mallin që na shkrumbon çdo ditë: Nëna Nexharije, Vëllai Fitimi, Nipat: Rinori, Nebiu, Rrezoni dhe kunata Sadetja.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test