Pal Berisha - Bota Sot
Pal Berisha

Perkujtime

E shtunë, 19 shtator 2020

Pal Berisha

Më: 29 qershor 2019 Në ora: 00:11
Pal Berisha

3 vite kaluan pa babën tonë të dashur...

Babush vdekja të ndau nga jeta, por jo nga zemra tona. Ah s’kuptoje pse thonë se shuhet dhimbja me kohën por përkundrazi dhimbja shtohet sepse një njëri tëbekum e tëëmbël si ti babëgjithnjë e më tepër dhimbja po shtohet.

Ah sa vështirëështë të shkruaj rreshtat për Babën, jo se nuk po di se çka, por s’po di se ku të ja filloi sepse je i pazëvendësueshëm...

Na mungon në çdo vend si në gëzime si nëhidhërime...

29 qershori na ndau zemrat tona që ishte dita e fundit që të putha faqen e ëmbël Babush. Këtë muaj qershor e urrej ma së shumti, se nga fillimi patëm shpresa e ka fundi të mori krejt....

Të kujtojmë gjithmonë në zemrat tona: bashkëshortja: Liza, djemtë Marki e Prendi dhe vajzat Lindita e Gjyla. Vëllezërit e motrat me nipa e mbesa dhe mbarë familja Berisha. Pushofsh në paqe babushi jonë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat