Makbule Arapi-Fetahu

Perkujtime

E shtunë, 06 mars 2021

Makbule Arapi-Fetahu

Më: 25 korrik 2019 Në ora: 00:59
Makbule Arapi-Fetahu

Sot me 25.07.2019 u mbushën plot 12 vite nga ndarja e më të dashurës sonë.

Ike nga kjo botë e qetë si një engjëll, ashtu siç ishe edhe vetë, një grua e qetë, tolerante, e dashur, zemërbujare dhe fisnike, kështu flasin të gjithë ata që të njohën.

Urtësia, dashuria, qëndrimi i palëkundur, do të jenë mësimet që do të mbajmë në mend gjithmonë e per ne do të mbetesh e përjetshme, e paharrueshme në shpirtrat dhe zemrat tona!

Me mall të përhershëm të përkujtojnë: Bashkeshorti Enveri, Vajza Aulona dhe Djali Bledimi nga Zvicrra si dhe mbare Farefisi i gjer nga Gjilani, Malisheva dhe Kamenica.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat