Selman (Zeqë) Asllani - Bota Sot
Selman (Zeqë) Asllani

Perkujtime

E martë, 04 gusht 2020

Selman (Zeqë) Asllani

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 00:05
Selman (Zeqë) Asllani

Sa vështirë qenka që t`i shkruajmë këta rreshta për mungesën tënde. Malli na vlon në zemër dhe nuk mjaftojnë fjalët që të përshkruajmë atë që ndjejmë.

Na mbanë gjallë krenaria që kishim një baba dhe një bashkëshort si ti.

Ti vazhdon të jesh me ne, je gjallë në mendjen dhe zemrat tona.

Mungesa jote nuk matet me asgjë. Dhimbja për ty është plagë që nuk shërohet.

Kujtimi për ty do të mbetet i përjetshëm dhe i freskët përgjithmonë.

Me mall e dhembje në shpirt të kujton bashkëshortja Hajria, me djemtë Samiun, Naimin e Saimin dhe me vajzën Selamijen.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat